Ekolojik Sürdürülebilirlik


PLAŞ olarak çevrenin ve çevre değerlerinin korunması konusunda hassasiyet göstereceğimize ve bu konuda sorumluluk alacağımıza söz veriyoruz. Bu yüzden aşağıdaki beş adımla başladığımız hareketi devam ettireceğiz.

Elektrik tüketiminin azaltılması ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektrik kullanımı.

Yeni yatırımların hepsi bir önceki jenerasyona göre %10 ile %30 arası elektrik tasarrufu sağlayan makine ve ekipmanlardan seçilmektedir. Ayrıca elektrik tedarikçilerimizin yenilenebilir kaynakları kullanması önceliğimizdir. Tüm tedarikçilerimizi bu konuda desteklemekteyiz.

Daha az su kullanımı.

Kapalı devre su soğutma sistemleri kullanarak yıllık su tüketimimizi yıllık %20 oranında azaltmayı hedeflemekteyiz. Eskiyen ekipmanlar bu teknoloji ile yenilenmektedir.

Ambalaj başına düşen plastik hammaddenin azaltılması.

Teknolojik ilerlemeleri bağlı olarak ürettiğimiz ürünlerin plastik hammadde kullanımları her geçen yıl azalmaktadır. PLAŞ olarak bu konuya önem vermekteyiz. 2005 yılında bu yada ürettiğimiz ürünlerin ağırlığı ortalama olarak %10 azaltılmıştır.

Taşımadan oluşan karbon ayak izinin azaltılması.

Türkiye'de bulunan dört tesisimiz ile müşterilerimize olan mesafeyi en aza indirmeyi amaçladık. Aynı zamanda nakliyede kullandığımız tahta ve plastik paletlerin ağırlıklarını düşürdük, ürünlerin nakliyesinde kullanılan ambalaj malzemelerinin bir kısmını geri dönüşümden elde edilen kaynaklardan seçtik.

Tedarikçilerimizin çevre hassasiyetinin desteklenmesi.

Tedarikçilerimizin çevre politikalarını destekliyoruz. Kendi tüketimimizden çıkan geri dönüştürülebilir maddeleri (sadece kağıt ve tahta), tedarikçilerimizin bizim kullanımımıza sunmasına çabalıyoruz.

YUKARI

CAPITAL DERGİSİ 2013 YILI TÜRKİYE'NİN EN BEĞENİLEN ŞİRKETLERİ
AMBALAJ SEKTÖRÜ İKİNCİSİ
© 2016 Plaş Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Fotoğraf ve bilgilerin izinsiz kopyalanması yada kullanılması yasaktır.
© 2016 Plaş Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Fotoğraf ve bilgilerin izinsiz kopyalanması yada kullanılması yasaktır.
Language