İnovasyon ve Teknoloji
İnovasyon
Teknoloji
Teknoloji

IM - Enjeksiyon Kalıplama

EBM - Ekstrüzyon ile Şişirme

ISBM - Enjeksiyon Gerdirme ile Şişirme

Kalıp Üretimi


PLAŞ ürünlerinin üretiminde aşağıdaki dört ana teknoloji türünü kullanmaktadır. Üretim tesisleri bir yada birden fazla uzmanı oldukları teknolojilerde üretim yapmakta, müşterilerimize tedarik konusunda tam kapsamlı hizmet vermektedirler.

ISBM - Enjeksiyon Gerdirme ile Şişirme

Şişe ürünlerin "preform" adı verilen PET yada PP hammaddeden üretilmiş ön bir formdan üretilmesi işlemine enjeksiyon gerdirme ile şişirme adı verilmektedir. Makinenin içinde yada önceden başka bir makinede üretilen tüp şeklindeki yarı mamüllerin tekrar ısıtılması, bir çubuk yardımı ile uzatılması ve basınçlı hava ile son şeklini almasıdır.

PLAŞ'ın bu konudaki yatırımları konusunda uzman Fransız, İtalyan ve Japon üreticilerin makinelerinden oluşmaktadır ve hedeflediğimiz yüksek kalitenin sağlanmasını ve istikrarını garanti etmektedir.

EBM - Ekstrüzyon ile Şişirme

Ekstrüzyon ile şişirme teknolojisi plastik hammaddelerin şekillendirilmesinde kullanılan en eski teknolojilerden biridir. Makine üzerinde eritilen hammadde içi boş bir hortum şeklinde kalıbın içine doğru akar, kalıp ölçeğinde kesilir ve bu sırada basınçlı hava ile kalıbın şeklini alması sağlanır.

PLAŞ'ın bu konudaki yatırımları konusunda uzman İtalyan menşeili makine üreticilerinden ve kendi kalıphanemizde üretilen yada Türkiye'nin önde gelen kalıp üreticileri kaynaklı kalıplardan oluşmaktadır.

IBM - Enjeksiyon Şişirme

Şişe ürünlerin "preform" adı verilen PET, PP yada PE hammaddeden üretilmiş ön bir formdan üretilmesi işlemine enjeksiyon şişirme adı verilmektedir. Makinenin içinde üretilen tüp şeklindeki yarı mamüllerin sıcak haldeyken şartlandırılması ve sonrasında basınçlı hava ile son şeklini almasıdır.

PLAŞ'ın bu konudaki yatırımları konusunda uzman Amerika ve Uzakdoğu menşeili üreticilerin makinelerinden oluşmaktadır.

IM - Enjeksiyon ile Kalıplama

Enjeksiyon ile kalıplama yüksek basınç altında PET, PP yada PP gibi plastik hammaddelerin kalıpların içine basılması işlemi anlamına gelmektedir. Bu sayede plastik hammadde kalıbın içinde şekli almaktadır.

PLAŞ'ın bu konudaki yatırımları konusunda uzman Alman menşeili makine üreticilerinden ve Avrupa kaynaklı kalıplardan oluşmaktadır.

Kalıp Üretimi

2011 yılında kurulan PLAŞ Kalıphanesi, bu tarihten itibaren üretimini yaptığımız ürünlerin kalıplarının üretimini büyük ölçüde üstlenmektedir. PET, PP ve PE hammaddeden mamül ürünlerin şişirme kalıpları, makine yedek parçaları, vb. teknik ekipmanlar yurtdışı bağımlılığımız azaltmak amacıyla 2011'den bugüne ekonomiye fayda sağlamaktadır.

YUKARI

CAPITAL DERGİSİ 2013 YILI TÜRKİYE'NİN EN BEĞENİLEN ŞİRKETLERİ
AMBALAJ SEKTÖRÜ İKİNCİSİ
© 2016 Plaş Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Fotoğraf ve bilgilerin izinsiz kopyalanması yada kullanılması yasaktır.
© 2016 Plaş Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Fotoğraf ve bilgilerin izinsiz kopyalanması yada kullanılması yasaktır.
Language